Magneesium ja depressioonid

Ehkki antud essee oli algselt kirjutatud magneesiumiga seotud depressioonikäsitlusest ja magneesiumi rollist depressiooniravis, käsitlen selles ka magneesiumivaegust kui väga paljude muude haigestumiste ja suremuse põhjustajat. See essee on minu “märkmed iseendale” ja te olete teretulnud lugema ja avastama, mida olen leidnud ja koos minuga arutlema neist asjust telefonitsi või e-maili teel. Niipalju, kui on olnud võimalik, on kõik depressiooni käsitlevad uuringud esitletud otsestest meditsiiniuuringutest koos muude ja isiklike uuringutega. Ma olen lihtsalt tunnistaja, kes, olles väga depressiivne, oli huvitatud nägemast, miks lähevad asjad Ameerika meditsiinis valesti. Ma ei ole arst, ei tööta meditsiinialal ega anna meditsiinilist nõu. Olen uurinud toitaineid kui ravimeid alates aastast 1979 igapäevaselt ja olen jõudnud järeldusele, et Ameerika meditsiinis, mitte niivõrd meditsiiniteaduses, on väga palju valesti. Meil on vaja sukelduda tohutusse meditsiiniuuringute kirjandusse nägemaks parimat moodust ja mitte oodata organiseeritud meditsiini järele jõudmist. Selle uurimistöö põhjal olen sunnitud tõdema, et meie tava süüa rafineeritud teraviljatoitu ja tervise vallas toetuda mitte toitumisele vaid ravimitele, on suur viga. Kuni kahekümnendateni oli sajanditepikkune tava, et leib oli põhiliseks toiduks peamiselt tänu sellele, et see sisaldas mineraale, proteiine ja kaloreid. Täna peame me võib-olla mõtlema leivast ja teistest puhastatud/rafineeritud teraviljatoodetest kui “surmatoitudest”, milledest puuduvad või peaaegu puuduvad elutähtsad mineraalid ja vitamiinid. Kui sa seda esseed loed, palun küsi iseendalt, kas see on reaalselt võimalik, et moodsa meditsiini alustalad on rajatud vesiliivale (magneesiumivaegus ja kaltsiumi üleküllus). Sa võid leida mõned vastused siit.
Mis puudutab eelmainitut, siis magneesiumivaegus põhjustab suurt hulka psüühika- ja muid haigusi ja järgnev kirjutis arutleb peaaegu neist kõigist. DEPRESSIOON ON VÄGA KURNAV! See imeb inimesest asjatult välja õnne ja rõõmu ja võib välja imeda isegi elu, kui seda kontrolli alla ei saada. Ma usun, et depressiooni ravib lihtsalt ja kiirelt magneesium. Loe minu lugu ja vaata linkidel olevaid fakte. Paljud lingid juhivad otse meditsiiniartiklitele National Library of Medicine (PubMed) ja teistele autoriteetsetele allikatele. Sa võid leida, et minu lugu depressiooni ravimisest magneesiumiga on oluline ka sinu jaoks. Mäleta minu seisukohta, et depressioon ja eriti stressist ja/või toitumisest tingitud depressioon ja paljud muud allpool arutletud “haigused” on tihti magneesiumidefitsiidi tunnused (kas otseselt või kaudselt liigsest stressist) ja pole psühhoosid.

Riiklik Terviseinstituut (NIH- National Institute of Health) teatas 2000. aastal, et magneesiumipuuduse tunnuseks on depressioon. NIH-i määratletud magnesiumipuuduse tunnuseid on kolme liiki:

• Esmased tunnused on (üks või rohkem) ärrituvus, ärevus (kaasaarvatud ka obsessiiv-kompulsiivne häire – Obsessive Compulsion Disorder (OCD) ja Tourette’i sündroom– Tourette syndromev), isutus, väsimus, unetus, lihastõmblused. Muud tunnused on apaatia, segaduses olek, mälu- ja tähelepanuhäired ja õppimisvõime langus.(Märkus: kui see essee näib olevat raskestimõistetav, kontrollige oma magneesiumiseisundit, kas seda pole äkki liiga vähe.)

• Mõõdukad vaegustunnused võivad koosneda ülalloetletust ja võivad väljenduda südamerütmi kiirenemisena, korrapäratu südamekloppimisena ja muude veresoonkonna muutustena (mõned on surmavad).

• Rasked vaegustunnused võivad sisaldada ühte või mitut ülalloetletud tunnust ja ühte või mitut rasket tunnust kaasaarvatud kogu keha kihelemine, kangestus, ja pidev lihaspinge, edasi koos hallutsinatsioonidega ja deliiriumiga (kaasaarvatud depressioon) ja lõpuks nõdrameelsuse dementsus (Alzheimer’i tõbi). Kui Riiklik Terviseinstituut teab seda, siis miks ei kasuta arstid magneesiumi ravimaks depressiooni ja muid psüühikahaigusi (ja füüsilisi haigusi)? 1989. aastal demonstreeris arst ja filosoofiadoktor C. Norman Shealy, et 99%-l depressiivsetel patsientidel on üks või enam neurokeemilist kõrvalekallet; ja et depressioon on keemiline haigus nagu diabeetki, mitte psüühiline haigus. Mulle tundub, et magneesiumi mittetarvitamine depressiooniravis on puhas ametialane kuritegu! Me saame taastada ja päästa elusid!

Järgneval joonisel:

on näidatud, et magneesiumiioonid on asjaga seotud närvide sünaptilise aktiivsuse keskmes. Oled sa magneesiumist täitsa tühjaks ammutatud või on sul lihtsalt selle puudus?

Vaata seda imelist meditsiinidoktori Priscilla Slagle kiirküsitlust, kes on magneesiumiekspert ja kes on väga huvitatud aitama magneesiumiprobleemidega inimesi. Külasta ka meditsiinidoktorit Herbert C. Mansmann juuniori MAGNEESIUMI UURINGU LABORATOORIUMIS (arhiveeritud), teine väga abivalmis magneesiumiekspert.

Magneesiumipuudus on peamine riskitegur südameprobleemide ja diabeedi puhul ja paljude muude tervisehädade, sh äkksurma puhul. “Magneesiumifaktor“(“The Magnesium Factor“) (autorid Mildred S. Seelig, MD, MPH ja Andrea Rosanoff, PhD) on üks väljapaistev uus raamat maailma juhtivalt magneesiumiuurijalt ja see on ülisoovitav lugemine õppimaks, kuidas ennetada kõrget vererõhku, südamehaigusi, diabeeti ja muid kroonilisi seisundeid. Paljud tänapäeva “haigused” on tegelikult magneesiumivaeguse “tunnused” ja ei ole seega haigused. Teiseks silmade avajaks vaata seda hämmastavat nimekirja ja põhjalikku dokumentatsiooni sadadest “haigustest”, mis pole tihti midagi muud kui magneesiumipuudus. Mis juhtuks “meditsiiniga”, ravimifirmade kasumiga ja rahva tervisega kui neid “haigusi” ravitaks magneesiumiga enne rohkete kõrvaltoimetega ravimite proovimist? Kas selline lähenemine oleks rahva tervise parendamiseks rohkem eetilisem? Kahjuks piirdub see essee liigsuure info piiramise eesmärgil psüühiliste terviseprobleemidega, mis on seotud depressiooni (ja kardioloogiaga), kuid magneesiumipuudusest tulenevad terviseriskid on väga laialdased ja vajavad palju uurimist.

..

Aigar Säde
Loe edasi lisaks siit.